o szyciu i innych rzeczach zajmujących mój "międzyczas"… :)
czwartek Luty 22nd 2018

Prawie storczykarium…

Skoro ogródek to muszą być kwiatki – wiec na początek o tym,  że uwielbiam storczyki…. ale nie wszystkie…

Przygoda zaczęła się już jakiś czas temu, ale z racji tego, że w mieszkaniu się nie poszaleje w kwestii kwiatków i pozazdrościwszy mężowi wielkiego akwarium z sępiącymi rybami jak się tylko ktoś zbliży – też zrobiłam sobie małe prowizoryczne (niestety wszyscy wiedzą, że to prowizorki są najbardziej trwałe) storczykarium.

Zabrałam się za moje biedne phaleopsis-y i nasadziłam na drewienka niech mają jak w naturze a co! (tak wiem, że te moje nigdy natury nie widziały tylko co najwyżej szklarnie ale co tam…) Oczywiście wszystkie zostały umieszczone w małym akwarium gdzie mam włączone zraszanie (ale ręczne… tzn jak popsikam to jest włączone ;) )

I nawet całkiem fajnie to wyszło – jest to wersja najdalej od wszelkiego profesjonalizmu ale oczywiście zrobiona nie bez podstw w końcu przygotowywałam się do tego długo czytając wszystko co udało się ciekawego o storczykach znaleźć.

I oto po prawie roku pierwszy zakwitł :)

Tak się zaczęło

…a tak wyglądał niedawno kwitnący kwiatuszek…

 

pozostałe części:


http://narzekaczka.uchwycone-chwile.pl/2013/05/10/storczyk-na-podkladce-co-trzeba-cz-2/


http://narzekaczka.uchwycone-chwile.pl/2013/05/09/storczyk-na-podkladce-co-trzeba/

Komentarze czytelników

3 komentarzy do “Prawie storczykarium…”

 1. ~Tadek pisze:

  8 praktycznych porad jak dbac o rośliny doniczkowe. Również polecam. http://buduj-sam.blogspot.com/2012/03/8-praktycznych-porad-jak-dbac-o-rosliny.html

 2. ~Natalia pisze:

  Nie widzę kontaktu na priv, ale możesz opisać jak to zrobiłaś tak bardziej szczegółowo?? bo powiem że bardzo mi się podoba Twój pomysł :) może troche więcej fotek z opisami??

  pozdrawiam :)

  • noaga pisze:

   Nie przypuszczałam, że ktoś się tym zainteresuje i to tak szybko :) oczywiście postaram się napisać w najbliższym czasie coś więcej.
   Pozdrawiam,
   Noaga

Komentuj