o szyciu i innych rzeczach zajmujących mój "międzyczas"… :)
niedziela Grudzień 17th 2017

Jak uszyć dziecku miecz świetlny w sobotni poranek (lub po pracy)

Zrób sobie własny miecz świetlny i stań po dowolnej stronie mocy!!!

Czego się nie wymyśli dla pięciolatka, który uwielbia się bawić w walczenie ze swoim młodszym bratem? Każdy rodzic wie, że tylko gumowa broń jest bezpieczna (i to też musi być jakaś miękka guma :)  ) albo coś z gąbki…

Co zrobić jak dziecko chce być Lordem Vaderem lub mistrzem Yodą…???

Oto przepis na szybki i bezpieczny miecz świetlny  :)

Potrzebujemy sporo gąbki – w miarę twardej, żeby nie rwała się przy zszywaniu (tak do 1 cm grubości), trochę materiału (dobrze by się naciągał) – oczywiście materiał musi być w odpowiednim kolorze najlepiej jakiś neonowy… Zawijamy jak gąbkę w rulon, odmierzamy pasującą nam długość i grubość – spinamy i zaszywamy- rękojeść i ostrze:) – i wycinamy jeszcze kółeczko z gąbki (proszę się nie sugerować ilością części na zdjęciach - ja musiałam uszyć od razu dwa….).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie znajdujemy jakąś tyczkę do kwiatków (np. bambusowy kijek, lub tyczka do storczyka – ważne, żeby nie było zaostrzonych końców), żeby złożyć i usztywnić całość ( w końcu to tylko gąbka). Wszytko odpowiednio przycinamy, wyrównujemy i składamy w całość.

 

 

 

 

 

Dalej już tylko szycie…

Odmierzamy i wycinamy, (ja sobie utrudniłam i wycięłam rękojeść z 4 części – w dodatku szybko i na oko – bo dzieci co 15 sekund pytały czy już im uszyłam miecze i czy już mogą je sobie zabrać ) potem zszywamy i zakładamy na gąbkę – dobrze jest zabezpieczyć końce gąbki, żeby kijek ze środka nie przebił materiału w trakcie ważnej walki rycerzy jedi….

 

 

 

 

 

 

 

 

I gotowe! teraz tylko wybieramy, po której stronie mocy chcemy stanąć i walczymy! :)

 

Komentuj