o szyciu i innych rzeczach zajmujących mój "międzyczas"… :)
środa Styczeń 24th 2018

Szycie, szycie, szycie

Z powodów różnych, mam właściwie dwa rozmiary – tu taki a tam taki :) – wiec znaleźć ładną dopasowaną sukienkę jest trudno – a jeszcze trudniej jak zawsze jakoś brakuje czasu na bieganie po sklepach. Więc pewnego dnia jakieś pół roku temu naszło mnie, żeby nauczyć się szyć… zabrałam mamie maszynę i stertę materiałów i zaczęłam naukę. Jak zwykle okazało się, że w internecie jest wszystko, nawet rzeczy przydatne….:)

Zaczęłam oczywiście od drobnych przeróbek, tu skrócić tam wyrównać tam zaszyć… a potem znalazłam stronę, na której znalazłam praktycznie wszystko czego potrzebowałam do dalszej nauki – czyli lekcje szycia, konstrukcji, dostosowywania wykrojów i wykroje…. i to takie,  że praktycznie każdy mi się bardzo podoba…. i każdy świetnie przygotowany. Od tamtego czasu jestem tam praktycznie codziennie. :)

Szycie mnie zafascynowało i okazało się, że niesamowicie mnie to bawi.

Ta strona, którą się tak zachwycam to:   www.papvero.pl

Uszyłam już troszkę ciuszków dla siebie, w których nawet nie wstydzę się wyjść z domu, dokonałam wielu poważnych napraw jak łaty na spodniach syna i co jakiś czas szyję własnego pomysłu, projektu i wykonania zabawkę, maskotkę dla dzieci.

Pokażę kilka moich małych pomysłów, może  akurat się komuś spodobają….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze czytelników

Jeden komentarz do “Szycie, szycie, szycie”

  1. ~Kornetka pisze:

    Ach, bo szycie jest super! Co do rozmiarów moja mama ma podobnie – inny na dole, inny na górze, ale nie dlatego zaczęłam szyc, chociaż teraz i jej uszyje a to spodnice a to bluzeczke, a to garsonke. Po prostu chciałam, pasja, hobby, fascynacja, raczej coś takiego. Ale muszę przyznać, że mimo tego ze motorem byly głównie chęci to i tak początki były okupione niezłym nerwami. Popełniałam sporo błędów, które dostrzegłam dopiero jak zafundowałam sobie książkę: http://www.galerialucznik.pl/proste_i_modne_szycie. To taki poradnik, w ktorym prosto opisane jest co robić, jak robić, czego nie robić, żeby nasze szycie miało ręce i nogi, a kreacje były idealne. Dlatego wszystkim szyjącym proponuję swoją edukację szyciową rozpocząc od podstaw teortycznych, one dają baaardzo dużo :)

Komentuj