o szyciu i innych rzeczach zajmujących mój "międzyczas"… :)
poniedziałek Luty 26th 2018

Batman nadchodzi!…czyli styczniowa burda wymiata:)

Nie tyle nadchodzi – co nadszedł :)
Na przedszkolny bal przydałby się jakiś strój – więc ze styczniowej karnawałowej burdy wybrany został wykrój na batmana :)
Oczywiście nie obyło się (jak zwykle zresztą) bez małych przygód… bo kupiłam dzianinę – specjalnie troszkę grubszą, żeby podeszła pod maszynę.. ale po wielu zerwanych niciach i przepuszczonych szwach okazało się, że bez igły do streczu się nie obejdzie…
Na burdowym zdjęciu bardzo denerwowały mnie uszy :)

Bo jakoś tak wcale nie wyglądało batmanowato…. więc po obejrzeniu wielu zdjęć zrobiłam je po swojemu i wydaje mi się, że jest o wiele lepiej….:)
Tak wygląda w całości:

Kombinezon z zamkiem z przodu, po głębokiej kontemplacji tabelki rozmiarów wycięłam pasujący rozmiar…. ale na szczęście przy wycinaniu z tkaniny nadłożyłam wszędzie po 2 cm i było to kluczowe posunięcie, dzięki któremu moje dziecko zmieściło się w kostium :)

Peleryna dopinana na guziczki na ramionach…

Maska zmieniona troszkę – przede wszystkim uszy… i obcięłam po pierwszej przymiarce pasek na dole, który nie wiadomo czemu służył i wcale się nie układał… może jakby był  z lateksu… :) heh

No i oczywiście dodałam emblemat batmana – bo jakże to bez….????

….zmartwiło mnie tylko, stwierdzenie uradowanego dziecka, że w tym kostiumie to on na prawdę potrafi latać….  8-O

Nie bójcie się!!!

Obrońca działa!!! :-D

 

Komentarze czytelników

6 komentarzy do “Batman nadchodzi!…czyli styczniowa burda wymiata:)”

  1. ~Iwona pisze:

    Twój Batman wymiata! świetny kostium i zdjęcia! :-))) a Twój synek naprawdę lata :DDD

  2. ~Sew Quester pisze:

    Super kostium, najważniejsze że dziecku się podoba, cała reszta traci na znaczeniu :-) Też sądzę że uszy z Burdy były nie taki, Twoje są lepsze.

  3. Batman pierwsza klasa, podoba mi się, że jest prosty i ma wszystko co trzeba, no i lata :) nie wiem, jak maska wyglądała w burdzie, ale tutaj prezentuje się świetnie, fajnie leży i uszka są batmanowe :)

Komentuj